Zabiegi Indiba – co to jest?

Nowatorskie zabiegi Indiba cieszą się coraz większym uznaniem wśród polskich pacjentów. Jest to innowacyjna metoda leczenia, której głównym zadaniem jest zniwelowanie występujących dolegliwości bólowych i urazów mięśni szkieletowych. Jakie są wskazania do przeprowadzenia zabiegu Indiba? Jak przebiega wizyta u specjalisty? Jakich efektów można się spodziewać?

Zabieg Indiba

Na samym wstępie pokrótce objaśnimy czym tak naprawdę jest zabieg Indiba. Otóż jest to nowoczesna metoda terapii, która łączy w sobie elementy terapii manualnej i oddziaływaniem czynników fizykalnych. Dzięki swojej specyfikacji zabiegi Indiba zostały uznane przez lekarzy specjalistów za alternatywę klasycznych masaży leczniczych, która dodatkowo przynosi natychmiastowe efekty. Zabieg Indiba opiera się na zastosowaniu innowacyjnej technologii, opartej na wykorzystaniu prądu radio-frekwencyjnego o częstotliwości równej 448 kH połączonej z terapią manualną. Na wykonanie zabiegu Indiba zdecydować mogą się:
– osoby uskarżające się na nawracające bóle kręgosłupa,
– chorzy z ograniczoną zdolnością ruchową,
– pacjenci z urazami stawów i tkanek twardych,
– osoby zmagające się z problemem wzmożonego napięcia mięśniowego oraz przykurczem tkanki mięśniowej.

Zabiegi Indiba są coraz częściej wykorzystywane w medycynie estetycznej. W tym wypadku głównym wskazaniem do ich wykonania jest posiadanie blizn, rozstępów, cellulitu, a także zmarszczek. Indiba jest zabiegiem dedykowanym dzieciom, młodzieży, osobom dorosłym, a także seniorom. Ze względu na swoje właściwości, na jego wykonanie bardzo często decydują się również sportowcy i osoby aktywne fizycznie. Zastanawiasz się, czy z zabiegu Indiba skorzystać mogą wszyscy chętni? Niestety nie, pomimo tego, że ta metoda terapii uznawana jest za jedną z bezpieczniejszych to zabiegu nie przeprowadza się u:

– kobiet w okresie ciąży,
– osób z wszczepionymi implantami elektronicznymi np. rozrusznikiem serca,
– pacjentów zmagających się z zakrzepowym zapaleniem żył.

 

 

Jak przebiega zabieg Indiba?

Na początku warto wspomnieć o tym, że jest to metoda w pełni bezbolesna i bezpieczna dla pacjentów, która nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Obecnie zabiegi Indiba wykorzystuje się między innymi w fizjoterapii, rehabilitacji pourazowej, a także medycynie sportowej. Jeżeli chodzi o cenę zabiegu Indiba to w porównaniu do klasycznych masaży leczniczych, wypada ona bardzo korzystnie, zwłaszcza jeżeli pod uwagę weźmiemy uzyskane efekty.

Jeżeli chodzi o efekty zabiegu Indiba to te odczuwalne są natychmiast po jego wykonaniu i objawiają się zniwelowaniem występujących dolegliwości bólowych oraz ogólną poprawą samopoczucia. Dodatkowo systematycznie przeprowadzany zabieg Indiba przyczynia się do zmniejszenia obrzęków, redukcji napięcia mięśniowego oraz przyspieszenia procesów metabolicznych zachodzących w komórkach organizmu. Więcej ciekawych informacji na temat zastosowania i efektów jakie można uzyskać przy pomocy zabiegów Indiba znajduje się na stronie internetowej (link).

Leave a reply