Nasze Centrum poza wlewami dożylnymi, którymi ekspercko się zajmujemy, świadczy także usługi konsultacji specjalistycznych. Bardzo wiele systemów medycznych oraz metod terapeutycznych jest nam bliskich i z chęcią dzielimy się swoją wiedzą, aby pomóc naszym klientom w powrocie do zdrowia. Takie zagadnienia jak medycyna estetyczna, chirurgia ogólna, naczyniowa czy kliniczna oraz dietetyka, diabetologia i neurologia nie mają przed nami żadnych tajemnic. Jeśli potrzebujesz wsparcia i kontaktu ze specjalistami różnych dziedzin medycznych, umów się na konsultację w Recovery Point.

Medycyna estetyczna, dietetyka i diabetologia

Współcześnie ludzie dużo bardziej świadomie podchodzą do takich spraw jak dbanie o swoje zdrowie oraz wygląd. Medycyna estetyczna odpowiada na chęć poczucia się w swoim ciele po prostu lepiej. Służy ona głównie do nieinwazyjnego zapobiegania procesom starzenia i korekcji defektów. Różni się ona tym od operacji plastycznych, że nie używa się w jej ramach skalpela i niebezpiecznych metod. Z chęcią doradzimy Ci w tej kwestii, wybierając wspólnie odpowiednią dla Ciebie strategię upiększającą.

Podobnie sprawa ma się z poradami dietetycznymi oraz diabetologicznymi, w których jesteśmy specjalistami. Wiemy, jak ważne jest odpowiednie żywienie, aby zachować zdrową sylwetkę, żyć dłużej i przeciwdziałać takim chorobom, jak na przykład cukrzyca. Rozpiszemy dla Ciebie odpowiedni plan żywieniowy, dzięki któremu lepiej się poczujesz. Wierzymy w dewizę, że “jesteś tym, co jesz”, dlatego chcemy dzielić się swoją wiedzą. 

Różne typy chirurgii

Chirurgia jest często wyborem ostatecznym, bez którego jednak nie jest możliwy powrót do pełnego zdrowia. W Recovery Point udzielamy porad dotyczących chirurgii ogólnej, naczyniowej, dziecięcej i klinicznej. Chirurgia naczyniowa zajmuje się głównie udrażnianiem zatkanych żył, chirurgia dziecięca skupia się na korygowaniu wad wrodzonych, zadaniem chirurgii klinicznej jest operowanie narządów wewnętrznych. Wiemy, jakie konsekwencje może mieć zła diagnoza, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby nasz pacjent przeszedł dokładny wywiad, na podstawie którego będziemy w stanie zaproponować najlepsze scenariusze leczenia. 

Neurologia i terapie wspomagające w onkologii

Choroby onkologiczne poza specjalistycznym leczeniem potrzebują także metod wspomagających. Zajmujemy się interdyscyplinarnym i wielopłaszczyznowym wsparciem osób z chorobą nowotworową, dążąc do przywrócenia homeostazy w trawionym chorobą organizmie.

Bliskie są nam także kwestie neurologiczne. Kłopoty z układem nerwowym mogą powodować niedowłady, migreny, złe samopoczucie czy problemy z pamięcią. Udzielamy specjalistycznych porad neurologicznym, dzięki którym znów powrócisz na ścieżkę zdrowia! 

Każdy czasem potrzebuje konsultacji medycznych z obiektywnym i doświadczonym specjalistą, który spojrzy na dany przypadek w fachowy i świeży sposób. Centrum Recovery Point w Tychach dzięki profesjonalnej kadrze konsultantów jest w stanie stawić czoła nawet najtrudniejszym przypadkom, z którymi nie poradziło sobie wielu lekarzy. Zapraszamy na konsultacje!