Czy wszywka alkoholowa to dobre wsparcie dla osoby zmagającej się z uzależnieniem od alkoholu? Wielu ekspertów wyraża wątpliwości, niemniej nie da się ukryć, że terapia przy wykorzystaniu Esperalu odznacza się również powodzeniem w części przypadków. Choroba alkoholowa (alkoholizm) to bardzo poważne schorzenie – nałóg, którego przezwyciężenie wymaga bardzo dużej dozy samozaparcia, silnej woli i chęci. Wszywka Esperal uznawana jest za jedną z metod, która może skutecznie przyczynić się do zmiany szkodliwych nawyków. Dla pełnej skuteczności terapii w przypadku choroby alkoholowej, jednym z kluczowych aspektów leczenia jest całkowita abstynencja od napojów alkoholowych. Tylko w ten sposób osoba uzależniona może polepszyć swój stan i znaleźć się na ścieżce do skutecznego zapanowania nad nałogiem. Nie da się ukryć, iż jest to duże wyzwanie zwłaszcza na samym początku leczenia i odwyku.
Jak implementuje się wszywki alkoholowe?
Warto wiedzieć, że wszywki alkoholowe umieszcza się pod skórą dość szybko i bezboleśnie. Chirurg przeprowadza implementację najczęściej w okolicy łopatki lub pośladka. Podawany w ten sposób Esperal, jest skuteczny od 6 do nawet 12 miesięcy. Po upływie paru dni zaleca się ponowne odwiedziny w gabinecie zabiegowym, w celu usunięcia szwów. Co do utrzymania higieny miejsca, w którym przeprowadzony został zabieg, to należy chronić ranę przed przedostawaniem się do jej wnętrza wilgoci i zabrudzeń. Bardzo istotne jest aby zachować abstynencję od napojów alkoholowych na przynajmniej 12 godzin przed rozpoczęciem implementacji, aby substancja czynna mogła prawidłowo zadziałać.
Wszywka ma na celu pomóc pacjentom w czasie najtrudniejszych momentów walki z uzależnieniem – zwykle na samym początku rozpoczęcia leczenia. Zabieg polega na podskórnej implantacji tabletki Esperalu przez lekarza. Wszywka z preparatem działa bez przerwy uwalniając do organizmu pełną dawkę leku substancje. Bez obaw, ponieważ sam zabieg pozostaje całkowicie bezpieczny oraz bezbolesny. Specjalna formuła leku ogranicza do minimum negatywne efekty, mogące prowadzić do pogorszenia samopoczucia. Specjaliści dokonujący wszycia Esperalu robią to w jak najbardziej sterylnych warunkach, z poszanowaniem i zachowaniem najwyższego komfortu każdej z osób poszukujących pomocy.
Esperal – jak działa i czym jest?
Esperal, od roku 2010 produkowany pod nazwą Disulfiram, to substancja której zadaniem jest blokowanie wytwarzania enzymu dehydrogenazy aldehydowej, który normalnie bierze udział w metabolizmie alkoholu w wątrobie. Co to dokładnie oznacza? Poprzez taką “blokadę” w czasie przyjmowania alkoholu, w organizmie zwiększa się stężenie aldehydu octowego. Ten z kolei jest przez zdrowy organizm przekształcany w mniej szkodliwą substancję, która może być łatwiej wydalona z organizmu. W zamyśle wszywka alkoholowa dopuszcza powstawanie aldehydu, przez co zauważalnie zwiększa odczuwanie dolegliwości kojarzonych z zatruciem alkoholem. Nie warto obawiać się o powikłania wynikające z samego stosowania leku, ponieważ oddawana do organizmu substancja pozostaje dla niego zupełnie neutralna. Nieprzyjemne objawy i pogorszone samopoczucie występują dopiero wtedy, gdy przyswoi się dawkę alkoholu. W zamierzeniu taka terapia ma wywołać wstręt i reakcję organizmu, która skutecznie zniechęca do picia. Uzależniony może z jednej strony przez cały czas czuć motywację do utrzymania trzeźwości, a z drugiej strony część osób będzie również doceniała wszycie alkoholowe jako jasne rozpoczęcie ścieżki do wyzdrowienia.
W praktyce, po sięgnięciu po kieliszek Esperal wszywka wywołuje objawy bardzo podobne do zatrucia alkoholowego, znanego powszechnie jako kac. Objawy występują jednak w bardzo nasilony – ale wciąż bezpieczny dla organizmu sposób. To jest charakterystyczna cecha decydująca o powodzeniu terapii. W ten sposób coraz większa ilość pacjentów zamieszkujących Tychy oraz okolice może sięgnąć po najlepszą pomoc. Sam aldehyd octowy już po paru chwilach zaczyna powodować dyskomfort. Niektórzy odczuwają nudności nudności, zdarzają się wymioty, zawroty głowy oraz niegroźne ataki duszności. Lek wpływa też na funkcjonowanie serca, powodując często jego przyspieszone bicie lub zauważalne zmiany ciśnienia krwi. Nierzadko pojawia się również zaczerwienienie twarzy oraz pokrzywka. Do tego wszystkiego można dodać także poczucie dyskomfortu psychicznego. Zależnie od tego, jaka ilość alkoholu została dostarczona do organizmu, a także jego indywidualnych cech i skłonności, dolegliwości mogą być odczuwalne przez kolejne godziny (nawet do 10). Warto wziąć pod uwagę, że każdy organizm może w inny sposób zareagować na dostarczony Disulfiram – czyli substancję czynną. Nowoczesny lek został jednak zaprojektowany w taki sposób, aby pozostał jak najbardziej bezpieczny dla chorego. Zaszycie alkoholowe może być przez jednych traktowane w formie placebo, ale jednak warto mieć świadomość, że lek wykazuje realne działanie, które ma na celu pomoc w zwalczeniu nałogu. Alkoholizm jest chorobą, której nie da się całkowicie wyleczyć.
Czy zaszycie alkoholowe to skuteczna pomoc w walce z nałogiem?
Lekarze oraz terapeuci często polecają zaszycie alkoholowe, jako metodę wspomagającą budowanie silnej woli oraz nowych, zdrowych nawyków. Potwierdzona przez liczne badania skuteczność, jaką wykazuje Esperal sprawia, że coraz więcej osób decyduje się skorzystać z zalet jakie płyną z implantacji. Decydując się na wszywkę pacjenci gabinetu w Tychach, mogą liczyć na szybkie działanie oraz brak powikłań związanych ze stosowaniem leków. Skuteczność terapii ma nie tylko aspekt fizyczny, ale również odbija się echem na psychice. W przypadku kiedy wola ulegnie załamaniu i chory sięgnie po alkohol, podany lek szybko, niemal natychmiast wzbudzi nieprzyjemne sensacje. Korzystna cena takiego zabiegu może iść w parze z precyzją wprowadzenia pod skórę tabletki.
Główny efekt, jaki na chorego ma wszywka, to pobudzenie jego motywacji do unikania nieprzyjemnych doznań żołądkowych oraz tych związanych z układem oddechowym i krwionośnym. Wymuszenie trzeźwości nie jest uznawane co prawda za najbardziej efektywną ze wszystkich dostępnych metod – co do tego nie ma wątpliwości, że najlepiej sprawdza się terapia, ale jest to skuteczne narzędzie napędzające motywację do pozostania w trzeźwości. Trzeba zaznaczyć, że skuteczność zastosowanego środka powinna iść w parze z psychoterapią.
Wiele spośród uzależnionych osób decyduje się i (pozostaje w tym postanowieniu) na zupełne odstawienie napojów wyskokowych, mając w pamięci nieprzyjemne efekty wynikające z ograniczonego wydzielania enzymu odpowiedzialnego za metabolizm alkoholu. Zazwyczaj nieprzyjemne objawy są odczuwalne już po kilku minutach, co dodatkowo wpływa na skuteczność wszywki. Najczęściej chory uskarża się na silne bóle i zawroty głowy, nudności, gwałtowne zmiany ciśnienia krwi czy duszności. Po kilku minutach może pojawić się rumień, a na dyskomfort wpływa także dodatkowo przyspieszone bicie serca oraz wzmożona potliwość. Wszywki alkoholowe Tychy – oferta punktu działającego na terenie miasta kierowana jest do wszystkich osób poszukujących wsparcia oraz motywacji do stawienia czołą chorobie, efektownie zniechęcając do spożycia trunków bogatych w procenty.
Wszywka alkoholowa cena Tychy i okolice
Wszywka alkoholowa cena: dla osób chcących skutecznie wspomóc swoją walkę z nałogiem alkoholowym polecamy zabieg, który przeprowadzany jest szybko, nieinwazyjnie oraz bezboleśnie. Koszt przeprowadzenia takiego zabiegu, który wykonany musi być przez wykwalifikowanego chirurga, może wahać się od kilkuset do tysiąca złotych w większych miastach w Polsce. Warto jednak poszukiwać miejsc, gdzie podobne zabiegi wykonywane są przez doświadczony personel. Wszywka alkoholowa Tychy – oferujemy najlepszą pomoc wszystkim osobom walczących z uzależnieniem alkoholowym. W połączeniu z terapią odwykową, podobne rozwiązania mogą zapewnić znakomite rezultaty oraz powrót do dobrej formy fizycznej i psychicznej.