Recovery Point

Kriolipoliza

Kriolipoliza to nowatorski i nieinwazyjny zabieg przyspieszający spalanie tkanki tłuszczowej. Jest to skuteczna oraz bezbolesna metoda pomocnicza przy walce ze skutkami otyłości – zabieg kriolipolizy polecany jest zwłaszcza dla osób, które aktywnie pracują nad zbiciem wagi, trenują oraz trzymają się zbilansowanej diety. Terapia została stworzona z myślą o grupie pacjentów zmagających się z utrudnionym spalaniem zbędnej tkanki tłuszczowej występującej miejscowo, zlokalizowanej w szczególności w okolicach brzucha, bioder (tzw. bryczesy), ud a także ramion oraz pleców. Dzięki tej metodzie z powodzeniem można punktowo zniwelować ilość zmagazynowanej tkanki tłuszczowej – co ważne, całkowicie bez konieczności użycia skalpela. 

Mechanizm działania zabiegu można opisać jako zamrażanie tkanki tłuszczowej, która następnie jest usuwana przy wsparciu naturalnych procesów fizjologicznych. Pod wpływem działania niskiej temperatury (stąd przedrostek “krio-” w nazwie) tkanka tłuszczowa ulega rozpadowi – czyli właśnie lipolizie. Działanie niskich temperatur (od 0 do -10°C) ma na czasowe wychłodzenie tkanki tłuszczowej do temperatury 2°C. Kiedy to następuje, lipidy budujące komórki tłuszczowe są rozbijane i transportowane przez układ limfatyczny. Oznacza to, że w miejscu przeprowadzenia zabiegu można zaobserwować stopniowe niwelowanie warstwy tkanki tłuszczowej w naturalny sposób. W przeciwieństwie do innych metod o bardziej inwazyjnym działaniu, kriolipoliza nie pozostawia w miejscu przeprowadzenia zabiegu nieestetycznych wgłębień czy widocznych dołeczków, ale prowadzi do równomiernego rozproszenia niechcianej tkanki tłuszczowej. 

Zabieg jest bezbolesny, ale pacjent może odczuć lekki dyskomfort spowodowany działaniem podciśnienia na skórę oraz uczuciem chłodu. Po zabiegu skórę należy chronić przed działaniem promieni słonecznych, a także zrezygnować ze stosowania produktów, które mogłyby ją podrażnić (np. kosmetyki zawierające kwasy AHA i BHA). Zdarza się, że zabieg kriolipolizy pozostawia lekkie zasinienie, które znika jednak w przeciągu kilku dni. W zależności od potrzeb, zabieg powtarzany jest zwykle po raz drugi – a w przypadku bardziej rozbudowanej tkanki tłuszczowej może być powielany nawet do 5 sesji. Pierwsze efekty widoczne są po kilku tygodniach, jednak na finalne skutki zabiegu trzeba poczekać od 6 do 12 tygodni. 

Zamrażanie tkanki tłuszczowej przeprowadza się stosując do tego profesjonalny aparat CoolTech COCOON Medical. Urządzenie wykorzystuje działanie niskich temperatur oraz podciśnienie, które wspólnie pozwalają przyspieszyć procesy rozpadu i metabolizmu tkanki tłuszczowej. W czasie pojedynczej sesji (60 minut) tkanka tłuszczowa schładzana jest przy pomocy dwóch głowic, z których każda wyposażona jest w generator zimna. Kriolipoliza to  kontrolowane chłodzenie wybranych partii ciała, a konkretnie tkanki tłuszczowej, mające na celu krystalizację zawartych w niej triacylogliceroli. 

Masz pytanie? Zadzwoń: 790 815 415

lub użyj formularza kontaktowego znajdującego się poniżej:

Odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego.