Jak wygląda wizyta u dietetyka i dlaczego warto przyjść?
Osoby, którym pomimo dobrych chęci nie udało się samodzielnie zrzucić zbędnych kilogramów, zazwyczaj podejmują decyzję o nawiązaniu współpracy z profesjonalnym dietetykiem i radykalnej zmianie dotychczasowych złych nawyków żywieniowych. Jesteś jedną z takich osób? Zastanawiasz się, jak przebiega pierwsza konsultacja dietetyczna oraz jak w prawidłowy sposób należy się do niej przygotować? Jakie są koszty korzystania z usług dietetyka?
Ile kosztuje wizyta u dietetyka?
Choć wydawać by się mogło, że pierwsza wizyta u dietetyka może być stresująca to tak naprawdę w rzeczywistości nie ma się czego bać. Na kilka dni przed udaniem się do specjalisty należy rozpocząć prowadzenie tzw. dzienniczka żywieniowego, w którym skrupulatnie będziemy zamieszczać informacje odnoszące się do tego co danego dnia jedliśmy i wypiliśmy. Oprócz tego konieczne jest zabranie ze sobą ostatnie wyniki morfologii krwi (do 3 miesięcy). Podczas pierwszej wizyty dietetyk przeprowadza godzinny niezwykle szczegółowy wywiad z pacjentem. Zastanawiasz się, jakie pytania mogą paść w trakcie tej długiej rozmowy? Cały wywiad żywieniowy oscylował będzie oczywiście wokół naszych codziennych nawyków żywieniowych, przebytych i obecnych schorzeń oraz dolegliwości, chorób dziedzicznych, stylu życia itp. Po rozmowie specjalista dokonuje dokładnych pomiarów ciała pacjenta, a także dodatkowo przeprowadza analizę składu ciała. Końcowym etapem pierwszej wizyty jest wydanie zaleceń oraz zaproszenie na kolejną konsultację, na której to pacjent otrzyma indywidualnie sporządzony jadłospis.
Chcesz wiedzieć jak wysokie są koszty konsultacji dietetycznej? Niestety w naszym kraju wizyty u dietetyka nie są refundowane jest to tylko możliwe w wybranych palcówkach medycznych, gdzie z usług specjalisty skorzystać mogą wyłącznie osoby chore na cukrzycę. W przypadku prywatnych klinik ceny ustalane są w sposób indywidualny dla każdego pacjenta, niemniej jednak należy liczyć się z tym, że koszt pierwszej konsultacji dietetycznej waha się w granicach ok. 80-150 zł. Natomiast koszt konsultacji kontrolnych to wydatek rzędu 60-80 zł. Więcej informacji odnoszących się do kosztów konsultacji dietetycznej oraz wskazań do odwiedzenia gabinetu dietetyka znajduje się na stronie https://recovery-point.pl/usluga/uslugi-zywieniowe-i-dietetyka/
Czy warto iść do dietetyka?
Dietetyk to specjalista, który pomaga swoim pacjentom nie tylko w walce z otyłością i nadwagą. Z jego usług skorzystać mogą zarówno chorzy, jak i osoby zdrowe, które np. chcą zmienić wygląd swojej figury. Zastanawiasz się, czy wizyta u dietetyka to dobry pomysł?
Jak mówi popularne przysłowie “człowiek jest tym co je”, pokarm, który spożywamy w dużej mierze wpływa na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Właściwie zbilansowana dieta dostarcza organizmowi odpowiednią ilość zapotrzebowania na substancje odżywcze – witaminy i minerały, których niedobory prowadzą do wielu różnych schorzeń.
Podsumowując, niezależnie od stanu naszego zdrowia wizyta u dietetyka i zmiana dotychczasowej diety na zdrowszą przyniesie wiele korzyści, począwszy od zniwelowania dokuczliwych objawów chorobowych, aż po poprawę wyglądu cery, włosów, sylwetki itp.
Leave a reply
Leave a reply