Recovery Point

 • Godziny przyjęć
  dr Joanny Dudek

  poniedziałek: 8.00-13.00

  poniedziałek: 16.00-20.00

  wtorek: 10.00-16.00

  środa: 8.00-13.00

  środa: 16.00-20.00

Dietetyka w Tychach

W teorii każdy wie, że zdrowa i zbilansowana dieta jest kluczem do prawidłowego funkcjonowania organizmu i dobrego samopoczucia. W praktyce, w jadłospisie znacznej części dorosłych, jak i ich dzieci dominują wysoce przetworzone produkty. Dietetyka to dziedzina nauki medycznej, która zajmuje się racjonalnym żywieniem, zarówno osób zdrowych, jak i cierpiących na rozmaite choroby. Bez względu na to, czy chcesz zmienić swoje nawyki żywieniowe, w celu utraty nadwagi, czy też ze względu na alergie pokarmowe, powinieneś skonsultować swoją decyzję ze specjalistą. Korzystając z pomocy doświadczonego i wykwalifikowanego dietetyka, otrzymasz wskazówki prawidłowego odżywiania, dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb oraz stanu zdrowotnego.

Czy warto wybrać się do dietetyka?

Wiele osób bagatelizuje wizytę u dietetyka, argumentując swoją decyzję tym, że temat prawidłowego odżywiania jest szeroko opisywany w rozmaitych książkach i artykułach internetowych. Warto jednak mieć na uwadze, że publikowane tam informacje mają charakter ogólny oraz nie przewidują indywidualnych potrzeb poszczególnego pacjenta. Wykwalifikowany dietetyk wskazuje w jaki sposób to właśnie Ty powinieneś odżywiać, aby dostarczyć do swojego organizmu wszystkie potrzebne składniki. Przy użyciu nowoczesnych technologii zmierzy również dokładny skład Twojego ciała, gdyż standardowa waga nie wskaże proporcji pomiędzy ilością zawartych tłuszczów i mięśni.

Dieta a choroba

Dietetyka skierowana jest zwłaszcza dla osób, które borykają się z rozmaitymi chorobami i problemami zdrowotnymi m.in. cukrzycą, nadciśnieniem, cholesterolem itd. Jeśli zmagasz się z uciążliwymi dolegliwościami, wykwalifikowany specjalista pomoże Ci stworzyć jadłospis na podstawie indywidualnej reakcji Twojego organizmu na rozmaite produkty. Dzięki cyklicznym wywiadom żywieniowym i analizie historii całej Twojej choroby, dietetyk może stopniowo zmieniać zalecany sposób odżywiania, względem aktualnego samopoczucia oraz wyników badań.

Wizyta u dietetyka – dla kogo?

Według szczegółowych badań Global Burden of Disease zła dieta jest najczęstszym czynnikiem występowania przedwczesnych zgonów. Niskiej jakości jedzenie stanowi w tym aspekcie większe ryzyko niż nawet palenie. Zmiana nawyków żywieniowych może okazać się trudnym zadaniem, zwłaszcza z tego względu, że wiele osób utożsamia zdrowe jedzenie z mało apetycznymi posiłkami. Zadaniem dietetyka jest skomponowanie nie tylko racjonalnego i zbilansowanego jadłospisu, ale również (w oparciu o wywiad żywieniowy) zaproponowanie smacznych i pożywnych zamienników.

Dla kogo skierowane są konsultacje dietetyczne?

 • dla osób z rozmaitymi zaburzeniami odżywiania,
 • dla osób borykającymi się z różnymi alergiami i chorobami m.in. cukrzyca, osteoporoza, celiakia, dna moczanowa,
 • dla sportowców,
 • dla osób pragnących zmienić nawyki żywieniowe.

Na efekty zdrowej i zbilansowanej diety nie trzeba długo czekać. Dopasowana do Twoich indywidualnych potrzeb oraz preferencji żywieniowych wpływa na poprawę codziennego samopoczucia i lepszą kondycję zdrowotną. Służymy kompleksowym i fachowym wsparciem, aby opracowana przez nas dieta przyniosła szereg korzystnych zmian dla Twojego organizmu.

[features ids=”958,961″ type=”small” headers=”1″ headers_links=”1″ read_more=”0″ icon_links=”1″]
[features ids=”207,926″ type=”small” headers=”1″ headers_links=”1″ read_more=”0″ icon_links=”1″]

Masz pytanie? Zadzwoń: 790 815 415

lub użyj formularza kontaktowego znajdującego się poniżej:

Odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego.