Dlaczego warto stawiać na wlewy witaminowe niż na inne suplementy czy lekarstwa?

Niedobory witamin i pierwiastków mineralnych bywają bardzo groźne dla naszego zdrowia. Zupełny brak lub znaczny niedobór jeden z witamin w organizmie prowadzi do awitaminozy – schorzenia wywołującego szereg nieprzyjemnych objawów takich jak uczucie znużenia, osłabienie oraz choroby – szkorbut, kurzą ślepotę, krzywicę itp. Jak w bezpieczny i skuteczny sposób leczyć awitaminozę? Leki a kroplówki witaminowe – która z metod suplementacji jest lepsza?

Czy kroplówka witaminowa jest lepsza niż leki?

W przypadku osłabienia organizmu pacjenci najczęściej sięgają po tradycyjną suplementację w postaci tabletek zawierających kompleks witamin, których celem jest np. uzupełnienie braków żelaza lub wzmocnienie odporności. Nie mniej jednak z miesiąca na miesiąc wzrasta liczba pacjentów chętnie korzystających z suplementacji dożylnej. Kroplówki witaminowe w porównaniu do tradycyjnych metod uzupełniania niedoborów substancji odżywczych w organizmie, wyróżniają się ogromną skutecznością oraz niebywałą szybkością działania.

Zastanawiasz się, dlaczego kroplówka witaminowa sprawdza się lepiej niż tradycyjne leki? Na ten temat wypowiedziało się już wielu światowej sławy specjalistów. Zgodnie z ich opinią substancje odżywcze podane w postaci wlewu dożylnego dostają się bezpośrednio do krwiobiegu, co z kolei przyspiesza ich działanie. A co z efektami? Czy są one równie intensywne jak w przypadku leków? Witaminy i minerały znajdujące się w spożywanym pokarmie lub przyjmowanych tabletkach wchłaniają się zdecydowanie słabiej niż ma to miejsce w przypadku suplementacji dożylnej. Pacjenci regularnie korzystający z kroplówek witaminowych pierwsze pozytywne efekty dostrzegają już po 2-3 godzinach od zakończenia podawania wlewu. Kiedy zrobić wlew witaminowy? W jakich sytuacjach należy udać się do specjalisty?

Kiedy warto stosować kroplówkę witaminową?

Wskazań do zastosowania wlewu witaminowego jest wiele, począwszy od uzupełnienia niedoborów witamin i minerałów po poprawę samopoczucia i regenerację organizmu. Skład kroplówek witaminowych dobierany jest indywidualnie dla każdego pacjenta, dlatego też przed podaniem wlewu konieczna jest konsultacja z lekarzem. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stornie internetowej https://recovery-point.pl/kroplowki-witaminowe/. Pacjent przed wizytką w klinice powinien wykonać kompleksowe badania krwi, które pomogą ustalić przyczynę złego stanu zdrowia i pogarszającego się samopoczucia. Po przeprowadzeniu wywiadu, lekarz wydaje zalecenie na podanie wlewu witaminowego o konkretnym składzie, tak by zastosowana terapia dożylna przyniosła jak najlepsze rezultaty.

Koszty związane z podaniem kroplówki witaminowe uzależnione są od samego składu, niezależnie od tego wahają się one zazwyczaj w granicach 90-250 zł. Czas trwania podawania wlewu dożylnego trwa od 20 minut do godziny, po czym pacjent bez żadnych problemów może powrócić do wykonywania swoich codziennych obowiązków zawodowych lub innych zajęć

Leave a reply