fbpx

Recovery Point

Pinopresura

Pod tajemniczą nazwą tej techniki kryją się dwa człony, “pin”, czyli szpilka oraz “presura”, która oznacza ciśnienie, uciskanie. Pinopresura (pinoterapia, klawiterapia) to wciąż nowa metoda terapeutyczna, sprytnie balansująca pomiędzy osiągnięciami medycyny konwencjonalnej i niekonwencjonalnej. Specjaliści, którzy znają techniki i filozoficzną podbudowę pinopresury, na czele z jej twórcą, lek. med. Radosławem Składowskim, nie zamykają się na niewyjaśnione przez klasyczną medycynę fenomeny ludzkiego ciała. Dzięki tej naturalnej ciekawości i inspirowaniu się szerokim wachlarzem technik (akupunktura, akupresura, suche igłowanie, metoda manualna, refleksoterapia) powstał system terapeutyczny, który może ukoić ból i zadbać o harmonię ciała.

Ciało jest całością

Pinopresura (pinoterapia, klawiterapia) nie jest tylko zbiorem odpowiednich technik, które mają nieść ukojenie, ale także swoistym sposobem myślenia o ciele, które jest energetycznie zintegrowaną całością. Ciało jest jednością, dlatego jeden jego element może negatywnie wpływać na cały układ, stąd tak ważne jest znalezienie miejsc, które należy otoczyć szczególną terapeutyczną opieką. Według pinopresury nie każdy jednak powinien być leczony w ten sam sposób, ponieważ ludzie się różnią między sobą i każdego z nich można przyporządkować do któregoś z żywiołów. To rozpoznanie nawiązuje do chińskiej filozofii, która wyróżniała pięć elementów: ziemię, powietrze, wodę, ogień oraz eter.

Kiedy pinopresura pomoże?

Pinopresura jest techniką nieinwazyjną, dlatego bez większych przeszkód może poddać się jej każdy, kto cierpi na dolegliwości bólowe, choroby układu nerwowe czy ma kłopoty pourazowe. Ta metoda terapeutyczna szczególnie dobrze radzi sobie z silnym, nawracającym bólem. Pinopresura (pinoterapia, klawiterapia) działa leczniczo m.in. na: 

  • choroby układu nerwowego, na przykład migreny, 
  • stwardnienie rozsiane,
  • urazy sportowe,
  • problemy ruchowe po wypadku komunikacyjnym,
  • zaburzenia nerwicowe i psychologiczne,
  • wady postawy,
  • kłopoty poudarowe.

Powięź i pole elektryczne

Pinopresura (pinoterapia, klawiterapia) zajmuje się głównie pracą na powięzi, która zbudowana jest tkanek, posiadających właściwości przewodzenia elektrycznego. Poprzez odpowiednią formę nacisku z wykorzystaniem takich technik jak gwoździowanie, tarcie skierowane czy głęboka igłoterapia można inaczej ukształtować włókna kolagenowe w tkankach, nadając im większą gibkość. Różne schorzenia czy przeciążenia powodują tworzenie się złogów w ramach powięzi, które specjaliści od pinopresury określają czasami humorystycznie jako ośmiornice czy muldy. To właśnie one są odpowiedzialne za różnego rodzaju niedogodności i choroby.

Proces leczenia pinopresurą, pinoterapią i klawiterapią

Gdy pacjent zostanie przypisany do któregoś z żywiołów (na podstawie wiodącego układu regulacyjnego, reakcji na ból i budowy tkankowej) i zostanie ustalone potencjalne źródło problemów, specjalista od pinopresury może rozpocząć działania oparte na intensywnej stymulacji przeciążonej strefy ciała. Techniki dzielą się na manualne, które przypominają masaż, i narzędziowe, które wykorzystują głównie specjalistyczne piny, czyli grube gwoździe wykonane z mosiądzu.

Masz pytanie? Zadzwoń: 790 815 415

lub użyj formularza kontaktowego znajdującego się poniżej:

Odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego.