Zaszycie alkoholowe jako wsparcie w leczeniu

Wiele osób przez lata bezskutecznie zmaga się z uzależnieniem od alkoholu. Z myślą o chorych gotowych podjąć leczenie opracowuje się kolejne metody, które wchodzą w pulę dostępnych form terapii. Jedną z nich stanowi zaszycie alkoholowe. To terapia wspomagająca wytrwanie w stanie trzeźwości, poprzez dostarczanie do organizmu leku, który reguluje jego pracę. Finalnie leczenie prowadzi do budowania u chorego niechęci do napojów alkoholowych. Jak dokładnie działa terapia oraz w jaki sposób ją rozpocząć? O tym poniżej.

Wszywka alkoholowa gdzie zrobić rezerwację zabiegu

Wszywka alkoholowa wciąż stanowi popularne rozwiązanie wśród osób, które decydują się podjąć walkę z nałogiem. Zaletą, jest obecność zabiegu zaszycia alkoholowego w ofercie wielu punktów medycznych i klinik, wśród których również znajduje się Recovery Point. Warto jednak także sprawdzić ofertę w innych miejscowościach. Zależnie od tego gdzie ma być wykonana wszywka alkoholowa cena zabiegu może okazać się wyższa lub niższa. Warto jednak podkreślić, że zawsze najlepszym rozwiązaniem jest poszukiwanie sprawdzonych miejsc, zatrudniających doświadczonych medyków – najlepiej opierając się na opiniach innych pacjentów.

Wszywka alkoholowa – co to oznacza dla organizmu

Jeżeli prowadzi się terapię oraz pozostaje się w stanie trzeźwości, ścieżka leczenia może postępować efektywnie. Nie każdy jednak ma w sobie na tyle silnej woli. Esperal ma na celu polepszyć wyniki oraz wzmagać u alkoholika poczucie odrzucenia w stosunku do napojów zawierających alkohol. lek bezpośrednio blokuje enzym dehydrogenazy aldehydowej, który odpowiedzialny jest za metabolizm alkoholu.

Jak działa wszywka

Wszywki alkoholowe działają poprzez uwalnianie substancji, która zatrzymuje w organizmie procesy rozkładania alkoholu na prostsze do przetworzenia substancje. Do czego to prowadzi? W przypadku spożycia alkoholu Esperal (obecnie produkowany pod nazwą Disulfiram) niemal natychmiast wywołuje silną reakcję zbliżoną do stanu w jakim organizm znajduje się w kilka godzin po przyjęciu dużej ilości alkoholu, czyli kaca. Objawy takie jak zawroty głowy i mdłości – a czasem także przyspieszone bicie serca czy duszności, są na tyle nieprzyjemne, że z czasem osłabiają chęć sięgania po wysokoprocentowe napoje.

Wszywka alkoholowa gdzie się wszywa

Jak sama nazwa na to wskazuje, wszywka Esperal musi zostać zaaplikowana do organizmu poprzez wszycie jej pod skórą. Zabieg przeprowadzany jest oczywiście w sterylnych warunkach, przez profesjonalistę. Lek najczęściej umieszcza się przy pośladku albo za łopatką, dzięki czemu dostęp do miejsca szycia jest utrudniony.

Jak długo działa Esperal wszywka

Przyjmuje się, że działanie leku utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy od momentu, kiedy Esperal znajdzie się pod skórą. Jak to jednak bywa, działanie na każdy organizm może być nieco inne. Ważne jest natomiast aby dobrze zająć się miejscem szycia zaraz po wykonaniu zabiegu. Naturalnie Esperal wszywka musi się odpowiednio wygoić. Założone szwy należy chronić przed działaniem wilgoci oraz w wyznaczonym terminie przyjść ponownie na ich zdjęcie.

Leave a reply