fbpx

Recovery Point

Masaż tkanek głębokich

Masaż tkanek głębokich, nazywany zamiennie masażem powięziowym, stanowi w ostatnim czasie jeden z najskuteczniejszych sposobów przeciwdziałania, takim problemom jak m.in. dolegliwości bólowe mięśni, chroniczne zmęczenia i senność czy bóle głowy. Jeśli nazwa tego zabiegu przywodzi Ci na myśl bolesne i intensywne oddziaływanie na ciało, to zdecydowanie warto podkreślić, iż metoda ta jest wyjątkowo subtelna. Celem masażu tkanek głębokich jest m.in. poprawa elastyczności i gibkości mięśni, przy czym terapeuta dostosowuje siłę nacisku indywidualnie do każdego pacjenta (do napięcia jego tkanek). 

Jak działa masaż tkanek głębokich? 

Metoda ta opiera się na rozluźnieniu poszczególnych warstw tkanek: od powierzchniowych, po głębokie. Celem masażu powięziowego jest rozluźnienie nieprawidłowych napięć, co w konsekwencji przekłada się korzystnie na dolegliwości bólowe mięśni, wady postawy czy płynność ruchu. Co istotne, ruchy wykonywane w trakcie zabiegu wykonywane są niezwykle powoli oraz z wysoką precyzją, dzięki czemu nie musisz martwić się, że towarzyszy mu duży dyskomfort. W zależności od rodzaju tkanek, na których prowadzony jest zabieg, terpeuta może skorzystać z szeregu technik (m.in. ruchu podłużnego czy dekompresji stawów).

Do efektów masażu tkanek głębokich należy także zaliczyć: poprawę krążenia oraz wspomagania procesów oczyszczania z toksycznych produktów przemiany materii. Już po pierwszej wizycie pacjent może odczuć znaczącą różnicę, przy czym dla uzyskania najlepszych rezultatów, zaleca się serię kilku zabiegów. 

Masaż tkanek głębokich – wskazania

Metoda ta znajduje szerokie zastosowanie m.in. w zakresie redukcji dolegliwości bólowych mięśni, wspomagania narządu ruchu czy korygowania wad postawy. Dla kogo dedykowany jest więc masaż tkanek głębokich? Sprawdza się on zarówno w przypadku pacjentów, którzy borykają się z problemami ortopedycznymi, neurologicznymi czy geriatrycznymi. Zalecany jest także osobom, które z powodu dużego wysiłku w pracy czy też wzmożoną aktywność fizyczną cierpią na różne dolegliwości. Ta wszechstronność działania wynika ze skutecznego usuwania napięć oraz dysfunkcji występujących w tkankach miękkich oraz układzie mięśniowo-powięziowym. 

Z masażu tkanek głębokich powinieneś skorzystać, gdy borykasz się m.in. z takimi problemami jak:

 • przewlekłe bóle mięśniowe, 
 • zespół bólowy kręgosłupa,
 • bóle i zawroty głowy pochodzenia odkręgosłupowego, 
 • rwa barkowa,
 • rwa kulszowa,
 • wady postawy,
 • problemy z ruchomością stawów,
 • przykurcz ścięgien i mięśni,
 • zapalenie rozcięgna podeszwowego,
 • łokieć tenisisty, golfisty,
 • chroniczne zmęczenie i senność, 
 • zimne stopy i ręce.

Istnieją też pewne przeciwwskazania do wykonania masażu m.in. nowotwory, tętniaki, ostre stany zapalne stawów czy krwotoki. Jeśli posiadasz pewne wątpliwości, możesz skorzystać z konsultacji specjalistycznych w naszej klinice. Doświadczony lekarz oraz fizjoterpeuta dostosują dla Ciebie najskuteczniejszy i bezpieczny zabieg. 

Liczba oraz częstotliwość masaży tkanek głębokich są dobierane indywidualnie przez rehabilitanta, w zależności od problemu. Co istotne, przed zabiegiem nie wymaga się od pacjenta specjalnego przygotowania (poza zjedzeniem posiłku maksymalnie godzinę przed masażem oraz stosowania w tym dniu balsamów czy oliwek nawilżających). 

Masz pytanie? Zadzwoń: 790 815 415

lub użyj formularza kontaktowego znajdującego się poniżej:

Odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego.