fbpx

Recovery Point

Fala uderzeniowa

Jeśli szukasz skutecznego sposobu na redukcję bólu, związanego z funkcjonowaniem układu mięśniowo-szkieletowego, powinieneś skorzystać z zabiegu wykorzystującego falę uderzeniową. W ostatnich latach jest to jedna z najbardziej cenionych metod przeciwdziałania bolesnym skutkom przewlekłych stanów zapalnych. Fala uderzeniowa rekomendowana jest zarówno przez lekarzy, jak i fizjoterpeutów, gdyż przynosi natychmiastową ulgę, a dodatkowo usprawnia krążenie i metabolizm komórkowy. Coraz częściej stosowana jest także w redukcji cellulitu. Na tym jednak nie kończy się szerokie zastosowanie tego innowacyjnego zabiegu. 

Jak działa fala uderzeniowa?

Zabieg polega na emitowaniu fali uderzeniowej pod odpowiednim ciśnieniem, przy użyciu specjalnego aparatu. Do ciała pacjenta dostarczana jest ona w postaci impulsów, za pomocą specjalnej głowicy. W rezultacie fala uderzeniowa dociera bezpośrednio do miejsca bólu, przynosząc szybkie i pożądane efekty. Energia dostarczana jest do wewnątrz ciała, działając korzystnie na dolegliwości w obrębie, zarówno wierzchnich, jak i głębokich tkanek. Wiele osób zastanawia się, czy w trakcie przekazywania impulsów pacjent odczuwa ból. Warto więc podkreślić, że fala uderzeniowa jest zabiegiem nieinwazyjnym, a także nie wymaga zastosowania znieczulenia. Pewien dyskomfort może występować w zależności od indywidualnego stopnia odczuwania bodźców czy też stadium danej choroby.

Dodatkowo: siła, czas trwania czy głębokość wnikania fali uderzeniowej są każdorazowo dostosowane przez fizjoterpeutę, względem indywidualnych potrzeb pacjenta. Jeśli masz pewne wątpliwości, czy schorzenie na które cierpisz można leczyć przy użyciu tej metody, śmiało skonsultuj się z naszym specjalistą. Odpowie na Twoje wszystkie pytania, zaproponuje optymalną ilość i częstotliwość serii, a w razie przeciwwskazań zaproponuje najskuteczniejszy z zabiegów. 

Fala uderzeniowa – wskazania

Fala uderzeniowa znajduje szerokie zastosowanie w redukowaniu bólu, a także rehabilitowaniu rozmaitych schorzeń. Bardzo często po metodę tę sięgają również sportowcy, którzy borykają się z uciążliwymi urazami i kontuzjami. Do najważniejszych efektów zabiegów przy użyciu fali uderzeniowej zaliczają się:

  • łagodzenie bólu – za sprawą stymulowania błon komórkowych i zakończeń nerwowych, 
  • wspomaganie metabolizmu – w wyniku usprawnienia krążenia krwi i pobudzenie produkcji kolagenu, 
  • poczucie odprężenia – będące efektem zmniejszonego napięcia mięśniowego. 

Dodatkowo, jeśli borykasz się  z mało estetycznymi bliznami czy rozstępami, warto wspomnieć, że fala uderzeniowa prowadzi do ich znacznej redukcji. 

Jakie są najczęstsze wskazania użycia fali uderzeniowej? Na zbieg ten możesz się śmiało zdecydować, jeśli zmagasz się z: 

  • bólami w kręgosłupie, 
  • bólami w barku, 
  • bólami w biodrze (a także problemami ze strzelającym biodrem),
  • łokciem tenisisty, golifisty,
  • kolanem skoczka,
  • problemami  ze ścięgnem Achillesa,
  • ostrogami piętowymi.

Co do przeprowadzenia zabiegów przy użyciu fali uderzeniowej nie ma wielu przeciwwskazań. Jest to głównie ciąża, hemofilia, niedawny zawał czy nowotwór. Dzięki specjalistycznej konsultacji z naszym fizjoterpeutą, możesz być pewny, że dobierze on zabieg, który nie zaszkodzi Twojemu zdrowiu. 

Masz pytanie? Zadzwoń: 790 815 415

lub użyj formularza kontaktowego znajdującego się poniżej:

Odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego.