fbpx

Recovery Point

Chirurgia naczyniowa w Tychach

Układ krążenia jest bardzo ważnym systemem, który dostarcza do wszystkich tkanek tlen oraz substancje odżywcze. Jest więc on bardzo istotny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Niestety, problemy naczyniowe są często bagatelizowane lub źle diagnozowane, a statystyki pokazują, że w skali procentowej są one jednym z częstszych przyczyn zgonu wśród Polaków. Niedrożne żyły prowadzą do powstania zmian miażdżycowych oraz nieestetycznych żylaków, ale przede wszystkim zatkane tętnice są przyczyną zawałów. Chirurgia naczyniowa jest w tym zakresie bardzo ważną profilaktyką, która minimalizuje wystąpienie takich powikłań.

W naszej ofercie znajduje się diagnostyka i leczenie pajączków i żylaków, jak i skurczu mięśni oraz uczucia ciężkości nóg, a także poważniejszych zmian w obrębie miażdżycowym i zatorowym.

Chirurgia naczyniowa – czym jest i na czym polega?

Ten rodzaj chirurgii zajmuje się leczeniem chorób układu krwionośnego i limfatycznego. Chirurg naczyniowy udrażnia zatkane żyły, poszerza je oraz usuwa wszelkie zmiany, a także – gdy jest taka potrzeba – wstawia protezy naczyniowe. W efekcie działania te skutkuje prawidłowym przepływem przez żyły tlenu i substancji odżywczych, a to przyczynia się do właściwego funkcjonowanie układu krwionośnego.

Zła dieta, stojąca praca, stres, nadwaga, nadużywanie alkoholu, palenie papierosów, brak aktywności fizycznej, wysoki cholesterol – to tylko niektóre przyczyny zmian w obrębie układu krwionośnego. Pacjenci, którzy zgłaszają się do naszej kliniki, najczęściej skarżą się na ciężkość nóg, bóle łydek, żylaki, częste skurcze kończyn dolnych oraz ich puchnięcie. Niekiedy objawami zatorowości jest także ból w klatce piersiowej czy duszności. Nasi specjaliści przeprowadzają szczegółowe badania i konsultacje specjalistyczne, które pomagają dociec do źródła problemu. Przede wszystkim problemy w obrębie układu naczyniowego diagnozuje się przez wykonanie USG Dopplera. Polega na przeprowadzeniu badań żył kończyn dolnych i górnych, tętnic szyjnych, kręgowych oraz trzewnych. Jest to badanie całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne, które w szybki sposób określa ewentualne zmiany oraz pomaga wykryć, czy żyły są znacznie zwężone. Po wstępnej diagnostyce wdraża się potrzebne leczenie oraz działania chirurgiczne, które zminimalizują lub całkowicie wyleczą problemy układu krwionośnego.

Schorzenia, którymi zajmuje się chirurgia naczyniowa

Chirurgia naczyniowa, oferowana w naszej klinice Recovery Point, przeprowadzana jest na gruncie zmian estetycznych, jak i udrażniających zatkane żyły.

Zmiany miażdżycowe w obrębie kończyn dolnych, a także miażdżyca tętnic szyjnych, przewlekła niewydolność żylna, stopa cukrzycowa, pajączki i żylaki, choroby związane z zapaleniem układu krążenia, zatory, przede wszystkim tętnicy płucnej, zespół stopy cukrzycowej, choroby żył, przewlekłe owrzodzenie żylne, choroba Buergera, czyli zakrzepowo-zrostowe zapalenie naczyń, choroby nowotworowe w obrębie układu naczyniowego, zwężone i niedrożne tętnice.

Angioplastyka i stenty – metody poszerzenia naczyń w chirurgii naczyniowej

Chirurdzy naczyniowi w naszej klinice wykonują także poszerzanie naczyń przez tzw. angioplastykę, które wprowadza się w miejscu niedrożności i stenty, które wszczepia się np. w tętnice biodrowe i udowe.

Chirurgia naczyniowa w naszej klinice skupia się mocno na zdiagnozowaniu problemu i wyleczeniu go, poprzez zastosowanie najnowszych środków.

Masz pytanie? Zadzwoń: 790 815 415

lub użyj formularza kontaktowego znajdującego się poniżej:

Odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego.