fbpx

Recovery Point

Chirurgia kliniczna w Tychach

Leczenie operacyjne jest niekiedy jedyną możliwością, by pacjent powrócił do pełni zdrowia. Choć dla wielu słowo “chirurgia” wiąże się z lękiem, to obecny postęp w medycynie sprawia, że działania te są bezpieczne, ale też nieinwazyjne. Chirurgia kliniczna zajmuje się całościową opieką nad pacjentem, począwszy od wstępnego wywiadu, diagnozy, a potem ewentualnych działań operacyjnych. Nasi specjaliści dokładają wszelkich starań, aby pacjent z gabinetu lekarskiego wyszedł w pełni usatysfakcjonowany i z pełnym zapleczem informacyjnym dotyczącym choroby oraz leczenia klinicznego

Czym jest chirurgia kliniczna?

Chirurgia kliniczna, inaczej zwana ogólną, jest dziedziną medycyny, która skupia się na operacyjnym leczeniu narządów wewnętrznych. Przede wszystkim działania te skupiają się w obrębie jamy brzusznej i tkanek miękkich. Chirurgia kliniczna jest na swój sposób dziedzina interdyscyplinarną, gdyż lekarz prowadzący musi mieć rozeznanie na temat ogólnego stanu zdrowia pacjenta, aby kompleksowo diagnozować i leczyć jego przypadłości. Co ważne, zabiegi operacyjne wykonywane są w możliwie jak najmniej inwazyjny sposób, bardzo często tylko na znieczuleniu miejscowym. Chirurgia kliniczna przede wszystkim skupia się na zabiegach laparoskopowych, endoskopowych oraz ultrasonograficznych. Oznacza to, że takie operacje zwyczajowo nie pozostawiają po sobie żadnych śladów lub są one praktycznie niewidoczne. 

Badania endoskopowe pozwalają na trafną i szybką diagnostykę. Choć pacjencie nieraz boją się tych badań, to są one krótkotrwałe, niegroźne i wykonywane na znieczuleniu miejscowym. Sonda zakończona światłowodem, która wprowadzana jest do ciała pacjenta, pozwala na oświetlenie np. jego jamy brzusznej, dzięki czemu lekarz prowadzący może określić problem zdrowotny, którym mogą być guzy, narośla, polipy czy stany zapalne. Sonda endoskopowa umożliwia także pobranie wycinka, dzięki któremu można określić stan zaawansowania problemu. Endoskopowe zabiegi chirurg stosuje w gastroskopii, kolonoskopii, rektoskopii i gastroduodenoskopii. 

Operacje wykonane laparoskopowo lub endoskopowo znacząco minimalizują występowanie powikłań pooperacyjnych. Nasi specjaliści dbają więc nie tylko o fachową i pełną diagnostykę, ale też o bezpieczeństwo pacjenta i jego komfort psychiczny, a także estetyczny. Ogólna chirurgia kliniczna nie pozostawia po sobie dużych, szpecących ciało blizn, które mogłyby w znaczący sposób wpłynąć na wygląd pacjenta.  

W naszej klinice całościowo skupiamy się na potrzebach naszych pacjentów, gwarantujemy im doradztwo i jasny przekaz informacji odnośnie leczenia i klinicznego działania. 

Jakie działania wchodzą w skład chirurgii klinicznej?

Przede wszystkim chirurgia kliniczna rozpoczyna się od konsultacji specjalistycznych, które pozwalają na określenie problemu, a potem na jego późniejszym leczeniu. 

 • gastroskopia, kolonoskopia, 
 • histopatologia,
 • operacyjne leczenie przepukliny brzusznej, pępkowej, udowej, pachwinowej, 
 • leczenie operacyjne jelit i przewodu pokarmowego, 
 • usuwanie zmian skórnych, 
 • wykonywanie drenażu, 
 • operacje szczelin odbytu,
 • wycięcie woreczka żółciowego i wyrostka robaczkowego,
 • leczenie żylaków,
 • chirurgia laparoskopowa wątroby, 
 • usuwanie guzów, tłuszczaków i narośli z uwzględnieniem badań histopatologicznych, 
 • operacje tarczycy, 
 • leczenie stopy cukrzycowej,
 • małe zabiegi operacyjne na kończynach dolnych i górnych,
 • leczenie i usuwanie hemoroidów,
 • usuwanie zmian w obrębie piersi.

Chirurgia kliniczna jest swego rodzaju rzemiosłem, gdyż lekarz prowadzący ma szeroki zakres działań swojej pracy i musi do pacjenta podejść w sposób całościowy, by dotrzeć tym sposobem do sedna problemu. W naszej klinice zapewniamy fachową opiekę przed i po zabiegach, a nasi specjaliści cały czas czuwają nad bezpieczeństwem pacjenta. 

Masz pytanie? Zadzwoń: 790 815 415

lub użyj formularza kontaktowego znajdującego się poniżej:

Odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego.