Kiedy stosować kroplówkę nawadniającą?

Skrajne odwodnienie organizmu może zagrażać nie tylko naszemu zdrowiu, ale także i życiu. Do nagłej utraty wody z organizmu dochodzi najczęściej w wyniku chorób układu pokarmowego objawiających się biegunką oraz wymiotami. Oprócz tego na odwodnienie są narażone osoby uprawiające różnego rodzaju sporty, a także osoby starsze i dzieci na skutek działania wysokich temperatur, co ma zazwyczaj miejsce w okresie wakacyjnym. Prostym, skutecznym i bezpiecznym sposobem na przywrócenie bilansu wodnego organizmu jest podanie kroplówki nawadniającej.

Kroplówka nawadniająca – wskazania i efekty

Dlaczego należy dbać o prawidłowe nawodnienie organizmu? Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta, jak zapewne wiesz ludzkie ciało w 70% składa się właśnie z wody. Tracąc ją – tracimy siebie, własnie też z tego powodu konieczne jest dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości płynów. Specjaliści do spraw żywienia oraz lekarze zalecają by pić co najmniej 2 litry niegazowanej wody mineralnej dziennie. Niestety w skrajnych wypadkach, picie wody może przynieść znikome rezultaty, wówczas to jedynym skutecznym ratunkiem będzie zastosowanie kroplówki nawadniającej.

Cieszące się coraz większą sympatią wśród polskich pacjentów wlewy nawadniające powstały głównie z myślą o sportowcach, nie mniej jednak o prawidłowy bilans wodny powinni dbać wszyscy – kobiety, dzieci, mężczyźni oraz osoby starsze, które z powodu choroby, infekcji, biegunki lub długotrwałego wystawienia się na słońce utraciły dużą ilość wody. Na wlew o działaniu nawadniającym mogą zdecydować się także osoby, które na co dzień z racji szybkiego tempa życia zapominają o wypijaniu odpowiedniej ilości wody. Więcej cennych informacji znajdziesz na stronie https://recovery-point.pl/uslugi/wlewy-nawadniajace/.

Charakterystycznymi objawami odwodnienia organizmu są: uczucie zmęczenia i znużenia, osłabienie organizmu, senność, bóle głowy, problemy z koncentracją, drżenie mięśni ciała. Pamiętaj, by w przypadku wystąpienia wyżej wymienionych dolegliwości bezzwłocznie nawodnić organizm oraz skonsultować się z lekarzem.

Główną zaletą zastosowania kroplówki nawadniającej jest natychmiastowy efekt uzupełnienia gospodarki wodno-elektrolitowej organizmu oraz nagła poprawa samopoczucia. Odwodnieniu bardzo często towarzyszy również uczucie nadmiernej suchości w ustach, na szczęście i ono szybko mija po podaniu wlewu dożylnego. Dostateczne nawodnienie organizmu skutkować będzie zwiększonym przypływem energii oraz sił witalnych, które stymulować nas będą do działania.

Czy wlewy witaminowe są bezpieczne? To pytanie pojawia się w głowie każdego pacjenta, który rozważa skorzystanie z kroplówki nawadniającej, ale czy tak naprawdę związane z tym obawy są słuszne? Otóż nie wlewy dożylne o działaniu stabilizującym gospodarkę wodno-elektrolitową organizmu są w pełni bezpieczne dla zdrowia ludzkiego, nie wywołują żadnych efektów ubocznych, a co więcej można je stosować regularnie w zależności od indywidualnych potrzeb oraz zaleceń lekarza.

Leave a reply