Jak wygląda cały proces podania kroplówki?
Popularne na całym świecie kroplówki witaminowe, zyskały dużą sympatię wśród naszych rodaków. Obecnie na wlewy decydują się już nie tylko sportowcy i gwiazdy wielkiego ekranu, ale także osoby, u których stwierdzono niedobory witamin i minerałów. Terapia jest skuteczna i przynosi natychmiastowe efekty. Zastanawiasz się, jak przebiega proces podania wlewu? Jak w prawidłowy sposób należy się do tego przygotować?
Jak przygotować się do wlewu witaminowego?
Osoby, które zdecydowały się na nowoczesną formę suplementacji w postaci kroplówki witaminowej przede wszystkim powinny udać się na konsultację lekarską. W trakcie wizyty lekarz ustali rodzaj i częstotliwość otrzymywanych wlewów. Specjalista na podstawie przeprowadzonego wywiadu z pacjentem oraz wyników kompleksowych badań krwi (morfologii, OB, CRP, elektrolitów, kreatyniną, bilirubiną, glukozą, ALAT, ALT, AspAT) ustali przyczynę złego samopoczucia oraz występujących dolegliwości. Co warto wiedzieć to skład kroplówki witaminowej jest dobierany w sposób indywidualny pod każdego pacjenta. Właśnie też, między innymi z tego powodu wlewy witaminowe zostały uznane za rodzaj najskuteczniejszej i najbezpieczniejszej suplementacji.
Dużą sympatią cieszą się kroplówki z witaminy C, a także wlewy zawierające kompleks substancji odżywczych, są to np. wlewy regeneracyjne, wlewy na kaca, wlewy nawadniające, wlewy na kontuzje itp. Więcej ciekawych informacji na ten temat dostępnych rodzajów kroplówek witaminowych znajduje się na stronie https://recovery-point.pl/kroplowki-witaminowe/
Po konsultacji lekarz wypisuje pacjentowi zlecenie na wykonanie wlewu o składzie adekwatnym do jego potrzeb. Następnym etapem jest przyjęcie kroplówki.
Jak przebiega proces podania kroplówki witaminowej?
Chętni, którzy rozważają możliwość skorzystania z wlewu witaminowego zazwyczaj zastanawiają się, jak wygląda sam proces jego podania. Sposób zaaplikowania takiego wlewu nie różni się niczym od podania tradycyjnej kroplówki. Pacjenci nie muszą się do tego, w żaden specjalny sposób przygotowywać.
Proces podawania kroplówki witaminowej odbywa się w pomieszczeniu zabiegowym i z reguły nie trwa on dłużej niż jedną godzinę (około 20-40 minut), a wykonywany jest przez wykwalifikowaną pielęgniarkę. Pierwszym krokiem jest wykonanie wkłucia dożylnego poprzez założenie wenflonu, kolejnym – podanie kroplówki. Pacjenci, którym podawany jest wlew są pod stałą opieką specjalistów.
Po zakończeniu zabiegu pacjent bez problemu może powrócić do swoich codziennych obowiązków. Jeżeli chodzi o wlewy witaminowe to nie wywołują one żadnych przykrych dolegliwości ubocznych. Aby terapia przyniosła oczekiwane efekty, kroplówki witaminowe powinny być podawane systematycznie, w określonych odstępach czasowych, przez pewien okres czasu. Zwłaszcza w przypadku niedoborów witaminowych, specjaliści zalecają terapię o charakterze długofalowym. Po przyjęciu serii kroplówek, pacjenci ponownie powinni przeprowadzić badanie krwi, w celu sprawdzenia poziomu substancji odżywczych.
Leave a reply