Ile trwa robienie kroplówki?

Moda na „koktajle witaminowe” w postaci wlewów dożylnych przybyła do Polski z zachodu. Za oceanem z tej metody suplementacji początkowo chętnie korzystały gwiazdy kina, sportowcy oraz inne znane osobowości show biznesu, dzisiaj kroplówki witaminowe są w zasięgu każdego, kto ze chce w sposób skuteczny i bezpieczny odżywić swój organizm poprzez uzupełnienie niedoborów witamin i substancji odżywczych. Ile trwa robienie wlewu? Czy kroplówki witaminowe są bezpieczne dla zdrowia? Kiedy należy spodziewać się pierwszych efektów?

Ile czasu trzeba poświęcić na kroplówkę witaminową? Jak długo trwa taki zabieg?

Zanim skupimy się na przygotowaniu do podania wlewu oraz czasie jego trwania, pokrótce wyjaśnimy czym tak naprawdę są kroplówki witaminowe. Otóż jest to pewnego rodzaju suplementacja dożylna, której głównym celem jest bezpośrednie dostarczenie do krwiobiegu substancji odżywczych. Na nowoczesny „koktajl witaminowy” może zdecydować się każdy, kto wyrazi taką ochotę.
Przed udaniem się na kroplówkę witaminową niezbędna jest konsultacja ze specjalistą, który dopasuje skład wlewu do indywidualnych potrzeb danego pacjenta. Największą popularnością, zwłaszcza wśród kobiet cieszą się kroplówki z witaminą C, które nie tylko wzmacniają odporność organizmu, ale także pozytywnie wpływają na układ krwionośny oraz wygląd naszej cery. Ponad to kliniki oferują wlewy o specjalistycznym działaniu, są to np. kroplówki na kaca, kroplówki regeneracyjne, nawadniające oraz na urodę itp. Więcej ciekawych informacji na temat zastosowania wlewów witaminowych dostępnych jest na stronie internetowej https://recovery-point.pl/kroplowki-witaminowe/

Zastanawiasz się, ile wynosi czas podania kroplówki witaminowej? Dużym atutem tej metody suplementacji jest brak szczególnego przygotowania, pacjenci po wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań oraz zaleceń lekarskich mogą natychmiast udać się do gabinetu zabiegowego celem przyjęcia wlewu dożylnego. Czas trwania zabiegu w dużej mierze uzależniony jest od rodzaju podawanej kroplówki, nie mniej jednak nie przekracza on godziny (czas podawania wlewu trwa zazwyczaj od 20 do 40 minut). Dożylne „koktajle witaminowe” są bezpieczne, nie powodują żadnych działań niepożądanych, w związku z czym pacjenci po wykonanym zabiegu bez najmniejszych obaw mogą powrócić do wykonywania swoich codziennych zajęć i obowiązków. Pierwsze efekty widoczne są już po dwóch-trzech godzinach. Wówczas to pacjenci odczuwają nagłą poprawę samopoczucia oraz przypływ sił witalnych, zmniejszenie dokuczliwych objawów występującego schorzenia lub choroby zauważa się dopiero po kilku/kilkunastu dniach.

Zgodnie z opinią lekarzy specjalistów najkorzystniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie systematycznej terapii witaminowej, składającej się z 3 do 5 kroplówek, podawanych w regularnych odstępach czasowych, co przynosi długotrwałe efekty. Jeżeli chodzi o cenę wlewu witaminowego to jest ona zależna od samego składu kroplówki i waha się w granicach 90-250 zł (za jednorazowe podanie wlewu).

Leave a reply