Czym jest i ile trwa masaż leczniczy?

Rehabilitacyjny masaż leczniczy jest stosowany jako remedium na bóle mięśniowe będące wynikiem zmian zwyrodnieniowych lub kontuzji. Odpowiednio dobrana siła nacisku kierowana na skórę, mięśnie oraz tkanki miękkie, pozwala uwolnić napięcie i pobudza organizm do regeneracji. Klasyczny masaż leczniczy nie jest wyłącznie domeną ludzi zmagających się ze schorzeniami układu mięśniowo-kostnego, ale także sportowców. Tego typu masaż jest metodą na wzmocnienie mięśni, prawidłowe rozluźnienie ich po wymagającej sesji treningowej lub przed biegiem, a ponadto – znakomicie relaksuje i pomaga wyciszyć stres.

Masaż leczniczy kręgosłupa – sposób na przewlekły ból

Standardowy masaż leczniczy kręgosłupa lub innych, wybranych partii mięśni, to sesja trwająca zwykle około 45 minut. Nawet jednorazowa sesja daje natychmiastowy efekt, dla podtrzymania którego warto kontynuować terapię. Obecnie jest to bardzo popularna technika relaksacyjna oraz element wielu terapii, głównie tych z zakresu rehabilitacji. Profesjonalnie wykonany masaż leczniczy może zauważalnie skrócić czas rekonwalescencji, a także pozytywnie wpływa na poprawę ogólnego samopoczucia. Warunkiem wykonania wartościowego masażu jest dobre dostosowanie siły oraz rodzaj ucisku do danego problemu. Obszerny wywiad z pacjentem, to absolutna podstawa dla rozpoznania schorzenia z jakim się boryka, dlatego liczy się także dobre porozumienie z rehabilitantem.

Skuteczny masaż leczniczy

Najbardziej skuteczny masaż leczniczy jest zwykle wykonywany ręcznie. Dobrze dobrane techniki ucisku pozwalają pobudzić krążenie w skórze i mięśniach, rozluźnić ścięgna, więzadła oraz pomóc w zwalczaniu stanów zapalnych. Jest to niezwykle istotne w przypadku osób, które pracują nad powrotem do formy po wypadkach, urazach czy chorobie. Obecnie jednak siedzący tryb życia wielu osób wpływa znacząco na powstawanie zwyrodnień stawów i kręgosłupa na niemal wszystkich jego odcinkach. 

Klasyczny masaż leczniczy ma za zadanie zniwelować ból oraz przywrócić dawną mobilność. W takich przypadkach niezbędnym elementem terapii pozostaje jednak systematyczność oraz regularne uczęszczanie na masaże. Techniki odznaczają się najlepszą skutecznością w przypadku: dysfunkcji narządów ruchu jakie mogą mieć miejsce po wypadkach lub mniejszych urazach, a także – rwy kulszowej, skurczy, stanów zapalnych stawów oraz mięśni i zwyrodnień kręgosłupa. Te ostatnie mogą mieć różne podłoże, np. wywodzić się z wrodzonej wady postawy.

 

Klasyczny masaż leczniczy do łagodzenia skutków stresu

Warto wiedzieć, że klasyczny masaż leczniczy działa bardzo relaksacyjne na całe ciało. Nic więc dziwnego, że jest szczególnie popularny wśród osób zmagających się z efektami długotrwałego stresu, dolegliwości o podłożu emocjonalnym czy nawet depresji. Bardzo często w wyniku wypadku poza samym urazem, ważna jest także pomoc danej osobie w odzyskaniu poczucia rozluźnienia i komfortu psychicznego. Dzięki temu z całą pewnością można stwierdzić, że profesjonalnie wykonane masaże lecznicze mają działanie nie tylko na ciało, ale również na umysł. 

Leave a reply